قبولی دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۱

قبولی دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۱ (به زبان ساده)

دانشگاه فرهنگیان به دلیل استخدام تضمینی و همچنین مزایای مناسب ( مثل معافیت از سربازی) همیشه مورد علاقه داوطلبان و همچنین خانواده های آن ها بوده است. به طوری که در سال های اخیر تعداد داوطلبانی که به قصد معلم شدن در کنکور سراسری شرکت می کنند به شدت افزایش یافته است و این خبر خوبی است. زیرا نسل باهوش دهه هشتادی قرار است در آینده معلمان موفقی برای کشورمان شوند. اگر شما هم قصد قبولی دانشگاه فرهنگیان کنکور ۱۴۰۱ را دارید و می خواهید از شرایط آن اطلاع داشته باشید، پس تا انتهای این مقاله با من همراه باشید تا یک مقاله مشاوره ای خوب و کامل در مورد شرایط قبولی در دانشگاه فرهنگیان داشته باشیم.

شروط قبولی در دانشگاه فرهنگیان مطابق با آخرین دفترچه کنکور ( ۹۹)

شرط اول-کسب حداقل نمره کل نهایی ۶۵۰۰ و بالاتر در زیرگروه مربوط، برای مجاز شدن به انتخاب رشته در گروه آزمایشی مربوط در آزمون سراسری ضروری است.

به این معنی که شما باید تراز کل ۶۵۰۰ داشته باشید تا اجازه داشته باشید تا دانشگاه فرهنگیان را جزء انتخاب های خودتان قرار دهید. در کارنامه کنکور بخشی است به اسم تراز کل که باید عدد آن بالای ۶۵۰۰ باشد. اگر پایین این عدد باشد نمی توانیم فرهنگیان را در انتخاب های خودمان قرار دهیم. البته کسب این تراز کار سختی نیست نگران نباشید.

اسم دیگر تراز نمره کل است. در کارنامه شما درج خواهد شد.

شرط دوم -بر اساس مصوبه دوازدهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو تمامی داوطلبان بومی هر استان مجاز به انتخاب کدرشته محلهای مربوط به استان خود میباشند اما در کدرشته محلهایی که اولویت برای شهر یا بخش خاصی در نظر گرفته شده است (این موضوع در مقابل کدرشته محل نوشته شده است) ابتدا داوطلبان بومی آن شهرها یا بخشهایی که دارای اولویت هستند (حداقل ۲ شهر (یا بخش) از ۴ شهر (یا بخش) «محل اخذ مدرک تحصیلی سال آخر»، «محل اخذ مدرک تحصیلی سال ماقبل آخر»، «محل اخذ مدرک تحصیلی دو سال ماقبل آخر»، «محل تولد» با شهر (یا بخش) رشته تعیین شده، تطابق داشته باشد) پذیرش میشوند و در صورتی که ظرفیت خالی بماند، از داوطلبان بومی آن استان نیز پذیرش انجام میشود. شایان ذکر است ازپذیرفته شدگان تعهد لازم برای خدمت در شهر یا بخش مندرج درمحل خدمت ستون « پردیسمحلتحصیل/ مخصوصیا اولویت پذیرش داوطلبان بومی / محلخدمت» اخذ خواهد شد.

به زبان ساده یعنی هر کسی فقط از استان خودش می تواند انتخاب رشته انجام دهد و مثلا شما نمی توانید ساکن استان زنجان باشید و انتخاب های استان خراسان رضوی را هم وارد برگه انتخاب رشته خودتان بکنید. دقت کنید شما نه تنها شهر خود بلکه کل استان خودتان را هم می توانید انتخاب بکنید. اما اولویت قبولی در یک شهر با داوطلبان بومی همان شهر است. البته برخی از کد رشته ها در استان های مجاور یا تهران هم قرار دارد که شما می توانید انتخاب بکنید. مثلا داوطلبی در استان آذربایجان غربی می تواند در کرمانشاه یا سنندج درس بخواند ولی شما فقط کد رشته های زیر مجموعه استان خودتان را می توانید بزنید. مثل تصویر زیر مثلا یک فرد ساکن خراسان جنوبی با توجه به جنسیت خود حق انتخاب فقط از زیر مجموعه استان خودش را در انتخاب رشته کنکور دارد و نمی تواند به جدول استان آذربایجان شرقی مراجعه کند. و دقت کنید محل کار شما نیز پس از فارغ التحصیلی در همانجا درج شده است. در مورد اینکه می شود انتقالی گرفت یا نه بعدا در موعد انتخاب رشته با هم صحبت می کنیم. ضمنا ظرفیت پذیرش نیز کنار هر کد رشته نوشته شده است.

قبولی دانشگاه فرهنگیان 1401

شرط سوم قبولی دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۱

کلیه داوطلبان علاقمند به رشته های تحصیلی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و دانشگاه فرهنگیان، میبایست با توجه به شرایط و ضوابط مندرج در بخش پیوستها (مشخصات و شرایط دانشگاهها با ویرایش جدید مندرج در سایت این سازمان)، نسبت به انتخاب رشته محلهای مربوط با توجه به گروه آزمایشی در اولویت ۱ تا ۱۵۰ فرم انتخاب رشته اقدام نمایند. در زمان اعلام اسامی چند برابر ظرفیت برای مصاحبه، معاینه و گزینش که بعد از مرحله انتخاب رشته انجام میشود،منحصرا داوطلبانی دعوت به مصاحبه میشوند که اولاً مبلغ ۹۳۰۰۰ ریال بصورت الکترونیکی و از طریق کارتهای بانکی عضو شبکه شتاب، بابت علاقمندی به این رشتهها را پرداخت نموده و ثانیا نسبت به انتخاب رشته های این دانشگاه در فرم انتخاب رشته اقدام نمایند.

این شرط به طور ساده به همان موضوع مصاحبه اشاره می کند. ما می دانیم که برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان یک مصاحبه عقیدتی سیاسی برگزار می شود که البته آن هم جای ترس ندارد. در موعد انتخاب رشته به شما کامل آموزش خواهم داد چگونه سر جلسه مصاحبه حاضر شوید تا حتما عاشق شما شوند و شمارا قبول بکنند. فعلا روی درس خواندن تمرکز کنید. و ضمنا رشته دبیری تربیت بدنی هم آزمون عملی دارد.

شرط چهارم قبولی شما

داشتن حداکثر سن ۲۴ تمام در بدو ورود به دانشگاه ۱۳۷۵/۷/۱ به بعد

شرط بعدی داشتن ۲۴ سال تمام است. یعنی شما باید نهایتا ۲۴ سال تمام باید باشید تا بتوانید در مصاحبه شرکت کنید و در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته بشوید. البته این سن تا سال های پیش ۲۲ بود ولی اخیرا ۲۴ شده است و این خبر خوبی است برای فارغ التحصیلانی که قصد معلم شدن را دارند.

شرط پنجم

داشتن حداقل معدل کل ۱۴ در دوره متوسطه دوم معدل سه پایه اول،دوم و سوم(برای دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری) ملاک عمل خواهد بود.

به زبان ساده معدل کل سال دهم و یازدهم و دوازدهم تقسیم بر سه باید ۱۴ یا بالای ۱۴ باشد و دانش آموزان نظام قدیم نیز معدل کل سال دوم و سوم و چهارم دبیرستان خودشان را باید تقسیم بر ۳ کنند. دقت کنید عزیزان معدل کل نه معدل کتبی.

 

مطالعه بیشتر